Nahrávám...

Praktické informace pro hosty

  • Tísňová volání (hasiči, policie, sanitka): 112
  • Městská policie: 518 345 000
  • Nemocnice TGM Hodonín: Purkyňova 11, tel.: 518 306 111
  • Zubní pohotovost: Nemocnice Kyjov, Strážovská 976, tel.: 518 601 111

Apartmány, stejně tak i celý dům, jsou nekuřácké. Ke kouření využijte venkovní prostory, kde najdete i popelníky.

Budeme vám moc vděční, pokud vždy před odchodem zavřete střešní okna, protože sádrokarton a déšť se nemají ani trochu rádi.

Pokud zjistíte, že něco nefunguje nebo se vám podaří něco rozbít, zapište informaci do Sešitu závad nebo nás informujte přímo. Jen tak budeme schopni vše opravit nebo dokoupit před příjezdem dalších hostů (vlastně jste také "další hosté" a chcete, aby bylo všechno v pořádku).

Na běžný domovní odpad je určena šedá popelnice ukrytá v živém plotu s přístupem ze silnice + ještě jedna šedá popelnice různě se pohybující někde u domu. Hnědé popelnice slouží pouze na bio odpad (organické zbytky a bioodpad z domácnosti, např. papírové čajové sáčky, staré pečivo, slupky z ovoce a zeleniny, květiny, listy, větve, atd. ... ne psí exkrementy v sáčku).

Pokud budete chtít použít plynový gril s žulovým kamenem, informujte nás, za mírný poplatek na doplnění plynu vám ho připravíme.

Venkovní posezení je vám samozřejmě plně k dispozici.

Na noc zamykejte vstupní dveře do domu. Jde o vaši bezpečnost.

Pokud vám půjčíme klíče od garáže k uložení kol nebo jiných věcí, nezapomínejte garáž vždy zamykat.

Pokud by se po oploceném pozemku, případně v domě, pohybovali lidé, kteří vám budou podezřelí, zatelefonujte nám. Přes den a do brzkých podvečerních hodin slouží spodní patro jako jazyková škola, proto se dá pohyb osob předpokládat.

Sociální zařízení v přízemí můžete v případě potřeby používat také.

Abychom byli schopni udržet ceny na příznivé úrovni, nenajímáme si žádnou úklidovou službu, údržbáře, zahradníka, prádelnu, atd. A protože na úklid máme často jen pár hodin, a je pro nás, stejně jako pro vás, čistota velmi důležitá, prosíme vás o pomoc. Velmi nám pomůžete, pokud budete po sobě dobře mýt nádobí - není v našich silách před příjezdem nových hostů kontrolovat a mýt každý talíř, hrnek nebo příbor. Všechny potřeby a prostředky máte k dispozici. Děkujeme! My se postaráme o to, abyste spali v čisté a voňavé posteli, měli čisté ručníky a osušky, vydezinfikovanou koupelnu, vyluxováno, vytřeno, vyčištěnou lednici.  

Cyklisté a motocyklisté jsou u nás vítáni. Kola mohou nocovat v garáži, motorky uvnitř za plotem. Autem můžete vjet dovnitř, ale protože je prostor omezený, parkujte z některé strany před domem.

V koupelně apartmánu č. 2 máme pračku se sušičkou pro oba apartmány. Přesto, že uděláme vše pro to, abychom vás nerušili, může se stát, že budeme v průběhu vašeho pobytu muset prát. Předem se omlouváme za vyrušení 

V přízemí budovy jsou umístěny dva hasicí přístroje. Věříme, že je použijete jen v případě nejvyšší nouze (nejraději vlastně vůbec), a že dokážete pohlídat děti, aby si jimi neublížili.

Po 22. hodině večerní byste neměli rušit nikoho uvnitř ani venku.

Ke každému apartmánu budete mít k dispozici 1 sadu klíčů, na požádání můžete mít ještě jednu. Pokud některé ztratíte, budeme muset měnit zámky, nechat dělat klíče nové ... a proto po vás budeme chtít 800,-Kč. Tak s tím počítejte a dejte si pozor.

Nechcete spát v posteli, ve které před vámi spal pes nebo kočka, že? Po prvních osmi měsících provozu apartmánů jsme přestali tolerovat skutečnost, že velké množství majitelů neřeší, co jejich zvířátka dělají, kde se pohybují a co po nich zůstane, a proto jsme - sami zvířomilové - naše apartmány pro domácí mazlíčky uzavřeli.

Heslo na wi-fi najdete na lednici.

Náš dům je umístěn kousek od žel. trati (žádné rachtající dieselové mašinky, ale relativně tichý koridor pro rychlovlaky ... celý Hodonín je rozetnut železnicí na dvě poloviny). Lidé uvyklí na život na samotě u lesa mohou mít první noc lehce neklidné spaní. Trojité zasklení oken docela výrazně pomáhá. 

Pokud budete chtít po 3 dnech čisté ručníky a osušky, dejte nám vědět, rádi je vyměníme.